Rolwaling patří do těžších treků pro zkušené nebo s dobrou agenturou. V odkazu je profil treku Rolwaling, mapa, fotky.
Míla Krček a jeho skupina zdolali loňského roku Rolwaling včetně těžkého Tesi Lapcha. Při plánování treku jsme jim poskytli pár informací a on oni naoplátku cestopis a krásnou prezentaci fotografií. Navíc se povedlo poslat naše fotky lidem do Suri Dhoban a udělat pár současných snímků.

Tak jsme zase doma, po 36 hodinách čekání, přebíhání, kroucení a létání, jsme konečně doplachtili. Dokonce i batohy nám přifrčely a bez úhony.
Jak jsme slíbili, tak v nejbližších dnech se budeme snažit nacpat na náš web co nejvíce fotek a nějaké to povídání o našem putování v kopcích Himalájských a kotlině Kathmánské..

Za dva dny odletame zpet domu. Posledni dny jsme stravili navstevami spousty zajimavych mist v Kathmandu a okoli. Je toho hodne co vypravet, ale i zobrazit. Pomale pripojeni nam to trochu znesnadnuje, a tak to nechame na doma. Az se trochu otrepeme, co pujde, umistime sem. Maly zavdavek pro silnejsi povahy.

Jako spravni masnaci, neboli turiste, co nevedi co s prachama, jsme si vyrazili do hoteloveho komplexu ve vesnici Nagargot (30km od KTM). Mistni Salzburg nebo Zeneva bez jezera . Proste pokoj s krasnou terasou a fantastickym vyhledem na panorama Himalaji. Ale ...

Posledni den treku. Svedsky tym definitivne porazen. Vracime se zpet do Kathmandu a jak jinak nez busem. Koza nam ozrala batoh.

Po treti a naposledy vyuzivame sluzeb lodze ECO Himal. Svedsky tym nas dohnal. Sestupujeme a sestupujeme. Ryzova pole houstnou a houstnou.

Nejtezsi etapa Tour de Tinsang La. Celkem 9 hodin chuze, kolem 1100m stoupani a 900m klesani. Porazime svedsky reprezentacni tym!

Aklimatizacni den v asi nejkrasnejsim miste treku. Jsme cca 2500m nad morem, v miste kde se vse toci kolem budhistickeho klastera. Ve vesnici kde se setkate s chudobou i bohatstvim.

Jak se chodi 100x Eifelovka? Po ceste do Bigu Gompa. Normalne to trekari chodi obracene, ale my to splhame rovne krpalem nahoru. Ceka nas vsak prijemne prekvapeni.

Jsme opravdu prekvapeni respektive nadseni z mistnich obyvatel. Takovou vstrictnost, pratelstvi a snahu pomoci jsme u Annapurny, Everestu ani Mera Peaku nezazili. A to navic, hodne z nich, neumi skoro vubec anglicky. Dnes poprve kempujeme s mensi prehankou:-)
Krize:-(. Ani se nam nechce psat. Rolwaling nam zustava zapovezen! Cerny den.
Ve vysce kolem 1000m, podel reky, pri teplote kolem 27 stupnu toho pana Celsia, o vlhkosti hodne procent a s batohy 25kg a 19kg, mirime k dalsi vesnici. Vynechavame vetsi Singati a razime do mensiho Suri Dhoban.

Prvni den byl ve znameni autobusove dopravy - testovani mistni. Po zajimavych zkusenostech jsme se dostali tam kam chteli, na zacatek treku.
Ano, uz je to tak, zitra v 7 hod mistniho casu vyrazime. Dnes byl den nakupovani, masazi, baleni, dohadovani s agenty agentur a pruvodu
Druhy den v Kathmandu plny zmen.
Tak jsme vcera dorazili do Kathmandu. Po dlouhem, umornem cestovani jsme opet v tom prekrasnem miste ruchu, prachu, troubeni, prehledneho chaosu, uzasne vune tycinek, odpadku a vsude pritomnych poulicnich prodavacu, kteri vas dokazi premlouvat z letiste az do Thamelu. Ale ...
Chtěli jsme letos někam do tepla a tak opět vyrážíme do Himalájí. Aby se to nepletlo, tak odlétáme opět v říjnu a tentokrát plánujeme projít v Nepálu oblast Rolwaling, pokud nás nesežere Yeti. Něco málo o treku.