Jdi na obsah Jdi na menu

Rolwaling

Oblast Rolwalingu, popis treku

 

Fotoprezentace Rolwaling - Míla Krček a Dana Suchá

28. 8. 2011 Rolwaling | Komentářů: 0

krcek-a-jeho-skupina.jpgMíla Krček a jeho skupina zdolali loňského roku Rolwaling včetně těžkého Tesi Lapcha. Při plánování treku jsme jim poskytli pár informací a on oni naoplátku cestopis a krásnou prezentaci fotografií. Navíc se povedlo poslat naše fotky lidem do Suri Dhoban a udělat pár současných snímků.

Profil treku ROLWALING - Dolakha - Na - Tesi Lapcha - Thame -Namche Bazar - Lukla - Jiri

23. 2. 2011 Rolwaling

profi_treku_rolwaling_1_mm.jpgA další do sbírky, profil treku Rolwaling samozřejmě včetně vesnic. Cesta je koncipována z Dolakhy, druhou variantou je začít v Barhabise.

A už jsme doma

10. 11. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekTak jsme zase doma, po 36 hodinách čekání, přebíhání, kroucení a létání, jsme konečně doplachtili. Dokonce i batohy nám přifrčely a bez úhony.
Jak jsme slíbili, tak v nejbližších dnech se budeme snažit nacpat na náš web co nejvíce fotek a nějaké to povídání o našem putování v kopcích Himalájských a kotlině Kathmánské..
 

Jsme jeste v Nepalu

6. 11. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekZa dva dny odletame zpet domu. Posledni dny jsme stravili navstevami spousty zajimavych mist v Kathmandu a okoli. Je toho hodne co vypravet, ale i zobrazit. Pomale pripojeni nam to trochu znesnadnuje, a tak to nechame na doma. Az se trochu otrepeme, co pujde, umistime sem. Maly zavdavek pro silnejsi povahy.

Jako spravni masnaci aneb Nagarkot

27. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekJako spravni masnaci,  neboli turiste, co nevedi co s prachama, jsme si vyrazili do hoteloveho komplexu ve vesnici Nagargot (30km od KTM). Mistni Salzburg nebo Zeneva bez jezera . Proste pokoj s krasnou terasou a fantastickym vyhledem na panorama Himalaji. Ale ...

Den desaty ... Khartali - Bharabise

25. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
Obrazek Posledni den treku. Svedsky tym definitivne porazen. Vracime se zpet do Kathmandu a jak jinak nez busem. Koza nam ozrala batoh.   

Den devaty ... Dolangsa - Khartali

24. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekPo treti a naposledy vyuzivame sluzeb lodze ECO Himal. Svedsky tym nas dohnal. Sestupujeme a sestupujeme. Ryzova pole houstnou a houstnou.

Den osmy ... Bigu Gompa - Dolangsa

23. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekNejtezsi etapa Tour de Tinsang La. Celkem 9 hodin chuze, kolem 1100m stoupani a 900m klesani. Porazime svedsky reprezentacni tym!

Den sedmy ... Bigu Gompa

22. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekAklimatizacni den v asi nejkrasnejsim miste treku. Jsme cca 2500m nad morem, v miste kde se vse toci kolem budhistickeho klastera. Ve vesnici kde se setkate s chudobou i bohatstvim.

Den sesty ... Ghangba - Bigu Gompa

21. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
Obrazek Jak se chodi 100x Eifelovka? Po ceste do Bigu Gompa. Normalne to trekari chodi obracene, ale my to splhame rovne krpalem nahoru. Ceka nas vsak prijemne prekvapeni. 

Den paty ... Shuron Khola - Changba

20. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekDnes uz se dostavame do oblasti, kde i koncetiny nestaci. Kempovani se vydarilo, meli jsme pouze 4 pijavice. Poprve jsme se nechali premluvit a vzali "sherpu".

Den ctvrty ... Suri Dhoban - Singati - Shuron Khola

19. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
ObrazekJsme opravdu prekvapeni respektive nadseni z mistnich obyvatel. Takovou vstrictnost, pratelstvi a snahu pomoci jsme u Annapurny, Everestu ani Mera Peaku nezazili. A to navic, hodne z nich, neumi skoro vubec anglicky. Dnes poprve kempujeme s mensi prehankou:-)

Den treti ... Suri Dhoban - Suri Dhoban

18. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0

ObrazekKrize:-(. Ani se nam nechce psat. Rolwaling nam zustava zapovezen! Cerny den.

Den druhy ... Gumukhola - Suri Dhoban

17. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0

ObrazekVe vysce kolem 1000m, podel reky, pri teplote kolem 27 stupnu toho pana Celsia, o vlhkosti hodne procent a s batohy 25kg a 19kg, mirime k dalsi vesnici. Vynechavame vetsi Singati a razime do mensiho Suri Dhoban.

Prvni den ... Kathmandu - Gumukhola

16. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 1
ObrazekPrvni den byl ve znameni autobusove dopravy - testovani mistni. Po zajimavych zkusenostech jsme se dostali tam kam chteli, na zacatek treku.

Kathmandu a zitra uz ...

15. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 3

Ano, uz je to tak, zitra v 7 hod mistniho casu vyrazime. Dnes byl den nakupovani, masazi, baleni, dohadovani s agenty agentur a pruvodu 

Kathmandu po druhe

14. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 5

Druhy den v Kathmandu plny zmen.

Tak uz v Kathmandu ...

14. 10. 2008 Rolwaling | Komentářů: 0
Tak jsme vcera dorazili do Kathmandu. Po dlouhem, umornem cestovani jsme opet v tom prekrasnem miste ruchu, prachu, troubeni, prehledneho chaosu, uzasne vune tycinek, odpadku a vsude pritomnych poulicnich prodavacu, kteri vas dokazi premlouvat z letiste az do Thamelu. Ale ... 

Nový trek - Rolwaling 2008

6. 8. 2008 Rolwaling
Chtěli jsme letos někam do tepla a tak opět vyrážíme do Himalájí. Aby se to nepletlo, tak odlétáme opět v říjnu a tentokrát plánujeme projít v Nepálu oblast Rolwaling, pokud nás nesežere Yeti. Něco málo o treku.